O najdlhšom livestreame v histórii

Najdlhší živý prenos v histórii sa odohral 22. januára 2012, keď sa skupina priateľov vo fínskom Ylöjärvi pokúsila vytvoriť nový Guinessov svetový rekord v najdlhšom maratónskom hraní. Udalosť, ktorá bola naživo vysielaná na Justin.tv (teraz známa ako Twitch), trvala celkovo 836 hodín, 6 minút a 36 sekúnd, teda niečo vyše 34 dní.

Podujatie, ktoré zorganizovala skupina priateľov známych ako „Rubberbandits“, sa konalo v malom stane na dvore a predstavovalo rotujúce obsadenie hráčov, ktorí sa striedali pri hraní rôznych hier, vrátane Call of Duty, Minecraftu a ďalších. a FIFA. Živý prenos prilákal veľké online publikum a bol pokrytý médiami po celom svete.

Okrem vytvorenia nového Guinnessovho rekordu sa na podujatí vyzbierali aj peniaze na charitu, pričom organizátori venovali časť výťažku fínskemu Červenému krížu.

Zatiaľ čo maratónska herná relácia Rubberbandits drží rekord najdlhšieho živého vysielania v histórii, nie je to jediný prípad maratónskych herných streamov. V posledných rokoch došlo k niekoľkým ďalším pokusom o rekordy pre najdlhšiu maratónsku hernú reláciu, vrátane pokusu skupiny hráčov v Spojenom kráľovstve v roku 2017, ktorí streamovali viac ako 60 dní, aby získali peniaze na charitu.

Celkovo najdlhší živý prenos v histórii slúži ako dôkaz obetavosti a vytrvalosti hráčov a sily online streamovania spájať ľudí na celom svete.

ZDIEĽAJTE TENTO ČLÁNOK

ĎALŠIE ČLÁNKY

/Nepremeškajte žiaden článok/

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTERA