O najdlhšom livestreame v histórii

Guinessova kniha rekordov dáva už dekády ľuďom možnosť zapísať sa do histórie a pýšiť sa tým, že sú v niečom najlepší. Neprekvapí teda, že svoju cestu si do nej našli aj livestreamy. No platí aj v tomto prípade, že “Guinessov rekord” predstavuje skutočný vrchol danej disciplíny?

Pôvodne sme mysleli, že áno. No zjavne to bude komplikovanejšie 🙂

Čo hovorí Guiness

Slovo od slova nasledovné:

“Najdlhší živý livestream trval 624 hodín 37 minút 55 sekúnd a bol dosiahnutý spoločnosťou Zhejiang Luyuan Electric Vehicle Co., Ltd. v Jinhua, Zhejiang, Čína, od 16. augusta do 11. septembra 2022.”

To znie uveriteľne, no problém nastal, keď sme začali hlbšie Googliť. Podľa všetkého je počin zo Zhejiangu ničím oproti iným výkonom. Otázne teda je, prečo v Guinessi zaregistrovali práve tento pokus ako rekordný.

Odpoveď sme skúšali hľadať aj v ich pravidlách, a možno bude dôvod triviálny – je potrebné poslať prihlášku 🙂

Čo hovorí Google

Online Mekkou streamovania je Twitch a preto sme aj očakávali, že nás “pátranie” zavedie práve tam. A naše očakávania boli viac než naplnené.

V čase písania tohto článku je desiatym najdlhším streamom na tejto platforme počin, ktorý trval 95 dní. Vysielal ho Tacos_Terps a pokiaľ vám prídu +/- tri mesiace živého vysielania príliš silná káva, tak sa podržte.

Nemá význam prechádzať celým rebríčkom, takže poďme rovno na prvé miesto. (Twitch) rekord drží streamerka Emilycc, ktorej živé vysielanie v čase písania tohto článku stále trvá. A odštartovala ho pred 20 056 hodinami, inak povedané – 835 dňami. V túto chvíľu je vidieť jej prázdnu posteľ a ak by ste boli zvedaví na to, či si ju ustelie, môžete to sledovať tu. 

Čo hovorí ChatGPT

Aby nebolo nezrovnalostí málo, skúsili sme sa spýtať aj vševedúceho ChatGPT. Dostali sme nasledujúcu odpoveď:

“Najdlhší živý prenos v histórii sa odohral 22. januára 2012, keď sa skupina priateľov vo fínskom Ylöjärvi pokúsila vytvoriť nový Guinessov svetový rekord v najdlhšom maratónskom hraní. Udalosť, ktorá bola naživo vysielaná na Justin.tv (teraz známa ako Twitch), trvala celkovo 836 hodín, 6 minút a 36 sekúnd, teda niečo vyše 34 dní.”

 

Tak či onak je jasné, že streameri z Twitchu nechávajú zbytok ľudstva v prachu. Škoda, že si Emilycc nepodala prihlášku, jej rekord by asi vydržal dlho. Hoci, v aktuálnom TOP10 rebríčku sa nachádza 5 ďalších streamerov, ktorí aj v tento moment pokračujú vo svojom maratónskom vysielaní. Nie je teda vylúčené, že ju ešte prekonajú a bude potrebné tento článok revidovať 🙂

ZDIEĽAJTE TENTO ČLÁNOK

ĎALŠIE ČLÁNKY

/Nepremeškajte žiaden článok/

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTERA